Muzyka wokalna MEAKULTURA

Szymon Komasa. Kwestionariusz meakultura.pl

Anna Kruszyńska
szymon-komasa-kwestionariusz-meakultura-pl
Szmon Komasa

Szymon Komasa, śpiewak operowy odpowiedział na pytania kwestionariusza meakultura.pl. Pytania zadała Anna Kruszyńska.

Szymon Komasa to polski baryton młodego pokolenia, absolwent Guildhall School of Music and Drama w Londynie, programu ADOS w Juilliard School w Nowym Jorku oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi. Debiutował partią Schaunarda w Cyganerii G. Pucciniego w Arena di Verona. Śpiewał na scenach operowych w Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Niemczech, Anglii, Austrii, Polsce. Z recitalami wystąpił w Carnegie Hall (USA) oraz Wigmore Hall (Anglia). 


 

Muzyka w moim życiu jest obecna, od kiedy...

Od kiedy żyję – moja mama była piosenkarką gospel. To dzięki niej usłyszałem pierwsze „melodie”. Naturalnym było, że mama podśpiewuje w kuchni, w samochodzie, nawet oglądając telewizję... Dlatego muzyka była w mojej głowie od zawsze.

Muzyka jest ważna, ponieważ...

Zmienia świat. Pozwala rozwijać wyobraźnię, a co za tym idzie, poszerza horyzonty, pcha, by wiedzieć więcej, by się dokształcać i zawsze rozwijać. Inspiruje wzrusza i bawi.

Muzyka to dla mnie...

Możliwość komunikacji ze światem. Zawsze, gdy stoję na scenie, czuję, że tylko dzięki muzyce mogę dokładnie powiedzieć i „namalować” dźwiękami, co, tak naprawdę, siedzi mi w sercu.

Muzyka w przyszłości będzie...

Tak samo ważna jak była za czasów Mozarta, Rachmaninowa i obecnych. Muzyka jest nierozerwalna częścią świata.

Muzyczne wspomnienie…

Z muzyki filmowej to „Gwiezdne wojny”, muzyczny temat przewodni, który do dziś powoduje ciarki na moim ciele. A klasyczne wspomnienie? Sonaty Bacha na wiolonczelę, które grałem jako dzieciak – wtedy nic dla mnie nie znaczyły, dziś są przepustką do wszystkiego, co najpiękniejsze.

Dofinansowano ze środków Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Artystów ZAiKS

 

 Jedyne takie studia podyplomowe! Rekrutacja trwa: http://www.muzykawmediach.pl/

 

Zapraszamy do kultury przyszłości!
Jedyne takie studia podyplomowe! Rekrutacja trwa!

Opublikowano: 2019-12-25

Przeczytaj również

logowanie i rejestracja