Letnie Koncerty na Grochowskiej

letnie-koncerty-na-grochowskiej
materiały prasowe

Letnie Koncerty na Grochowskiej

7. edycja

20 maja-27 sierpnia

20 maja rozpocznie się kolejna edycja Letnich Koncertów na Grochowskiej. Orkiestra Sinfonia Varsovia po raz 7. zaprasza mieszkańców Warszawy na letnie weekendy z muzyką klasyczną. Cykl 28 bezpłatnych koncertów potrwa aż do końca sierpnia.

Letnie koncerty na Grochowskiej to cykl kameralnych koncertów muzyki klasycznej skierowany nie tylko do znawców tego rodzaju muzyki, ale i melomanów, którzy dopiero chcą się w klasyce rozsmakować. Program koncertów został przygotowany z myślą o szerokim gronie odbiorców i obejmuje całe spectrum muzyki klasycznej. Pojawią się kompozycje barokowe, jak i współczesne.  

W trakcie prawie czterech koncertowych miesięcy wystąpią uznani artyści oraz wyróżniający się muzycy młodego pokolenia. Cykl rozpocznie występ doskonałej mezzosopranistki Urszuli Kryger, która przed laty, jako pierwsza polska śpiewaczka, stanęła na deskach słynnej włoskiej La Scali. W czerwcu wystąpi francuski klarnecista Jean-Marc Fessard, zaproszony do Warszawy do poprowadzenia masterclass w Akademii Sinfonia Varsovia.

Na scenie Letnich Koncertów pojawią się również uczestnicy Akademii Sinfonia Varsovia, Akademii Operowej oraz laureaci prestiżowych muzycznych konkursów, m.in. X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Tegoroczna edycja to również wiele nowości. Trzy koncerty będą poświęcone kwartetom: wystąpią kwartet saksofonowy The Whoop Group, kwartet klarnetowy Poco Leggero oraz kwartet gitarowy Erlendis Quartet. Po raz pierwszy na Letnich Koncertach pojawi się klawesyn. Zagra Marcin Świątkiewicz, który podejmie się również poprowadzenia tego muzycznego spotkania. Jeden z koncertów, z okazji Dnia Dziecka, będzie dedykowany najmłodszym melomanom– wystąpi Dorota Miśkiewicz i zespół Kwadrofonik z koncertem Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci. Na finał zaprezentują się muzycy Sinfonii Varsovii – Anna Maria Staśkiewicz (skrzypce), Katarzyna Budnik-Gałazka (altówka) i Marcel Markowski (wiolonczela) wraz z pianistą Piotrem Kopczyńskim.

Koncerty poprzedzone będą wstępem muzykologów i krytyków muzycznych, którzy wprowadzą słuchaczy w klimat i rys historyczny prezentowanych utworów. Będą to m.in. Mariusz Gradowski, Piotr Wojciechowski, Ewa Chamczyk, Piotr Burakiewicz i Karol Furtak.

W dniu inauguracji Letnich Koncertów bramy przy Grochowskiej 272 będą otwarte dla publiczności do późnego wieczora, a to za sprawą ogólnopolskiej Nocy Muzeów, w którą Orkiestra Sinfonia Varsovia włączyła się również w tym roku. Na słuchaczy będą czekać artystyczne i muzyczne spotkania, w tym koncerty do późnych godzin wieczornych.

Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny.

20 maja – 27 sierpnia 2017

Soboty, niedziele, godz. 16:00

Program Letnich Koncertów na Grochowskiej znajduje się TUTAJ

Patroni medialni: Co jest grane, TVP 3 Warszawa, MEAKULTURA

 

Program Nocy Muzeów znajduje się TUTAJ.

Zapraszamy do kultury przyszłości!
Jedyne takie studia podyplomowe! Rekrutacja trwa!

Opublikowano: 2017-05-17

logowanie i rejestracja